Deltagerliste Viborg

På messen i Viborg kan du møde et bredt udvalg af forskellige behandlingsformer og produktsalg – alle relateret til Spiritualitet, Alternativ Behandling, Krop og Sjæl.

 

Stand 1:
Sten, Krystaller m.m. – Mystik & Krystaller – 9610 Nørager – www.mystikogkrystaller.dk

Stand 2:
Uldsengetøj med magneter – Nova Vita – 8586 Ørum Djurs – www.novavita.dk

Stand 3:
Center for Personlig Udvikling, 8800 Viborg – www.cpuviborg.dk

Stand 4:
Longer Life produkter – Alicetea Drachmann – WellBusiness – alicetea.wellbusiness@gmail.com

Stand 5:
Salg af ordløs Terapi og Magi, samt bog “Livets Dans” – Sabine Cheyne – 6715 Esbjerg N – www.cheyne.dk

Stand 6:
Salg af kort og kurser – Annette Valentin – 8680 Ry – www.tarotlæsning.dk

Stand 8:
Salg af krystaller, æteriske olier og englekort – Helle / Lennart Zeymer – www.zeymer.dk
Læs mere

Stand 9:
Spirituelle smykker, Tarot og orakelkort – Maria Viese – 5771 Stenstrup

Stand 10:
Bogsalg “Missing Core” – I. Casio Paia – 8340 Malling – casiopaia5@mail.com

Stand 12:
Clairvoyant Krystal Læsning – Helle C. Kjeldsen – 7840 Højslev – www.hc-kjeldsen.dk
Læs mere

Stand 14:
Urter og krydderier – Herbico – info@herbico.dk – www.herbico.dk

Stand 15 + 16:
Clairvoyance – Befri dit liv – 5560 Aarup – www.befriditliv.dk
Clairvoyanceskole – Kate Frydkær – 8620 Kjellerup – www.katefrydkjaer.dk
Læs mere

Stand 17:
Totum kropsterapi og Kranio-Sakral Terapi – Rikke Kristiansen – 8830 Tjele – www.aktivgladenergi.dk
Læs mere

Stand 18:
Klangmassage, klangmeditation og salg af klangskåle – Lotte Koch – 6600 Vejen – www.lotte-koch.dk
Læs mere

Stand 20:
Bach´s Blomsterremedier – Anne Langgaard – 9200 Aalborg SV – www.langgaard.eu
Læs mere

Stand 21:
Energetix Magnetsmykker – Charlotte Koch – 5471 Søndersø – cksvensen@gmail.com
Læs mere

Stand 22:
Sten og Krystaller – Josef Acuña Challco – 8260 Viby J – josdk0678@hotmail.com
Læs mere

Stand 23:
Info om Regression & Sjælerejser – Michael Agerholm – 7840 Højslev – www.agerholm.com

Læs mere

Stand 24:
Broderier der Transformerer og Healer – My Golden Light House – 8543 Hornslet
Læs mere

Stand 25:
Glasengle /produkter – Vibeke Meng – 8752 Østbirk – vibekemeng@godmail.dk

Stand 26:
Malerier og kortlæsning – Celie Eclaire – 8654 Brørup – www.bodyandheart.dk

Stand 27:
Astrologiske Kortsæt, Astro-plakat  – Catherina Voergaard – 2830 Virum – www.astrolyse12.dk

Stand 28:
Forbøn – Viborg Stift Folkekirken – 8800 Viborg – www.viborgstift.dk

Stand 29:
Læsning i Kaffekrums – Türkan Kring – 6200 Aabenraa – www. turkankring.dk

Stand 30:
Clairvoyant Tarotoplæg – Inge Sandgaard – 8800 Viborg
Læs mere

Stand 31:
Fysio – og kraniosakral terapi, salg af varmepuder og tyngdeprodukter – Terapiuniverset – 8831 Løgstrup –  www.Terapiuniverset.dk
Læs mere

Stand 33:
Kanalisering – Anne Finnerup – 6971 Spjald – www.spirituelkanalisering.com

Stand 34:
Auratydning – John Calmar – 8000 Århus – www.johncalmar.dk

Stand 35:
Reiki Healing – Gurli Buch Mortensen – 9500 Hobro – gurlibuch@gmail.com
Læs mere

Stand 36:
Håndlæsning – Zantiana Khan – 7800 Skive – www.zantiana.dk

Stand 37:
Healings armbånd og hjemmelavede engle – Diana Reiman – 9382 Tylstrup – www.Spirituelsundhed.com

Grete Elfrida Tranberg har måtte melde afbud pga sygdom

Stand 38:
Sundhed med Aloe Vera – Gatten Zoneterapi – 9640 Farsø – gattenzone@gmail.com
Læs mere

Stand 39:
Håndlæsning – Christel Viuff – 8620 Kjellerup – www.christel-viuff.dk

Stand 40:
Traumeterapeut – Anna Mette Strøm Dahl – 7840 Højslev – www.traumeterapeutam.net

Stand 42:
Forbøn – Oasekirken – 8800 Viborg – www.viborgoasekirke.dk
Læs mere

Stand 43:
Håndlæsning – Mette Toudal – 8920 Randers NV – 
memmesen@gmail.com

Stand 44:
Tarotoplæg m/clairvoyance – Lene Kemper – 7470 Karup – Kemper@mail.dk

Stand 45:
Healings tegning – Mads Jensen – 8680 Ry – www.mads-jensen.com

Stand 46:
Japansk lifting – Klinik Frydensbæk – 9600 Hjørring – dianafrydensbaek@hotmail.com
Læs mere

Stand 47:
Håndlæsning – Ina Heindorf – 9610 Nørager – www.inaheindorf.dk
Læs mere

Stand 48
Human Design Reading – Eila Vang – 9500 Hobro – www.agaten.dk
Læs mere

Stand 49:
Bowtech behandling – Maren Elsebeth Nielsen – 7183 Randbøl – www.bowtechsyd.dk

Stand 50:
De ni porte – Marianne Sorribles – 1055 København K – www.deniporte.dk
Læs mere

 

Lukket for kommentarer.